Google for Jobs Wprowadzenie

Google for Jobs jest największą giełdą pracy na świecie. Ponad 72% wszystkich poszukiwań pracy zaczyna się od Google. Oznacza to, że codziennie miliony ludzi na całym świecie szukają w Google nowej pracy. Google również to dostrzegł i w 2017 roku uruchomił własną tablicę ogłoszeń w USA. Od -, Google for Jobs jest również dostępne w Polska dla wszystkich użytkowników.

Poniżej znajdą Państwo wprowadzenie do świata Google for Jobs ze wszystkimi ważnymi informacjami, które pozwolą Państwu zorientować się w sytuacji.

Czym jest Google for Jobs?

Ściśle mówiąc, Google for Jobs jest rozszerzeniem normalnego wyszukiwania Google. Google analizuje wszystkie zapytania do wyszukiwarki i rozpoznaje intencję wyszukiwania. Jeżeli algorytm rozpozna, że chodzi o poszukiwanie pracy, to na stronie wyników wyszukiwania zostanie wyświetlony Google Job Box. W Google Job Box wyświetlane są 3 najlepsze oferty pracy.

Google for Jobs wird bei Stellengesuchen direkt auf der Suchergebnisseite angezeigt. Weitere Details der ersten drei Stellenanzeigen können direkt auf der Google Startseite geöffnet werden.
Google for Jobs wird bei Stellengesuchen direkt auf der Suchergebnisseite angezeigt. Weitere Details der ersten drei Stellenanzeigen können direkt auf der Google Startseite geöffnet werden.

Szczegóły pierwszych trzech ogłoszeń o pracę można wyświetlić bezpośrednio na stronie głównej Google. W tym celu proszę po prostu kliknąć na wpis dotyczący pracy.

W większości przypadków znajdzie się o wiele więcej ofert pracy. Jak tylko kliknie się na rubrykę "oferty pracy" na "więcej ofert pracy", otwiera się nowy widok. Ten nowy pogląd można właściwie nazwać Google for Jobs.

Tutaj portal pracy Google oferuje następnie wiele funkcji, które pozwalają na doprecyzowanie wyszukiwania i filtrowanie wyników wyszukiwania. Jeżeli użytkownik jest zalogowany, ma on również możliwość zapisywania ofert pracy lub otrzymywania informacji o odpowiednich nowych ofertach pracy poprzez tzw. alerty. Oprócz wyżej wymienionych funkcji, portal pracy Google oferuje wiele innych. W osobnym artykule zebraliśmy i przygotowaliśmy dla Państwa szczegółowo wszystkie funkcje Google for Jobs.

Google for Jobs bietet viele Möglichkeiten die Suche zu ändern und die Ergebnisse zu filtern.
Google for Jobs bietet viele Möglichkeiten die Suche zu ändern und die Ergebnisse zu filtern.

Ponieważ ponad 60% wszystkich zapytań na całym świecie odbywa się obecnie za pośrednictwem smartfonów lub tabletów, Google for Jobs jest oczywiście zoptymalizowane również dla urządzeń mobilnych.
Google for Jobs nie jest dostępny tylko dla starszych wersji Internet Explorera.

Über 60% aller Suchanfragen starten über das Smartphone. Google for Jobs ist für mobile Geräte optimiert.
Über 60% aller Suchanfragen starten über das Smartphone. Google for Jobs ist für mobile Geräte optimiert.

Jak działa Google for Jobs?

Sposób działania Google for Jobs można podzielić na dwa etapy. W pierwszym kroku Google musi dodać nową pracę do indeksu. W drugim kroku Google odtwarza ogłoszenia o pracę dla pasujących użytkowników.

Krok 1: Indeksowanie ogłoszeń o pracę

Boty Google stale przeszukują internet na dużą skalę i odwiedzają wszystkie znane strony internetowe. To się nazywa czołganie. W tym procesie Google stara się zrozumieć, o czym jest aktualna strona. Aby dać botom Google wskazówki, co można znaleźć na aktualnej stronie, na stronie internetowej mogą być przechowywane tak zwane dane schematu. Są one odczytywane tylko przez maszyny i niewidoczne dla gości. Aby Google mogło rozpoznać, że strona kariera firmy zawiera ogłoszenia o pracę, muszą być tam zapisane dane schematu typu"JobPosting". Jak to działa, dowiedzą się Państwo w naszej instrukcji.

Po pomyślnym przetworzeniu przez Google informacji, są one przechowywane w gigantycznej bazie danych. To się nazywa indeksowanie.

Krok 2: Wyświetlenie ogłoszenia o pracę

Po tym, jak ogłoszenie o pracę zostanie uznane przez Google za takie i włączone do indeksu, będzie ono wyświetlane dla pasujących zapytań.

Nie jest tajemnicą, że Google wie bardzo dużo o każdym użytkowniku. Google demonstruje to bardzo efektownie w wyświetlaniu reklam. Są one czasami dopasowane z przerażającą precyzją i zadają sobie Państwo pytanie: "Skąd Google to wie?".

Wszystkie te informacje są również wykorzystywane do decydowania o tym, kto otrzyma jakie ogłoszenie o pracę. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj aktualna lokalizacja, z której rozpoczyna się wyszukiwanie. Bez wyraźnego podania lokalizacji, Google zawsze wyświetli ogłoszenia o pracę w najbliższej okolicy.

Jak mogę otworzyć Google for Jobs?

Funkcja wyszukiwania Google dla ogłoszeń o pracę jest bezpośrednio zintegrowana z normalnym wyszukiwaniem Google. Hast oznacza, że Google nie udostępnia bezpośredniego linku do Google for Jobs. Jak wspomniano na początku, Google rozpoznaje na podstawie zapytania, że użytkownik szuka nowej pracy i wyświetla wtedy okienko z ofertami pracy. Aby samodzielnie uzyskać dostęp do Google for Jobs, proszę postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 • Otworzyć nowe okno przeglądarki

 • Wejdź na"www.google.pl"

 • Proszę tam szukać "Oferty pracy w pobliżu Państwa

 • W razie potrzeby proszę przewinąć trochę w dół, aż znajdą Państwo niebieskie pole z nagłówkiem "Praca".

 • Proszę kliknąć na górną część niebieskiego pola

 • Google for Jobs otworzy się wtedy z pełną funkcjonalnością

Wskazówka: Jeśli niebieskie okienko zadań nie pojawia się, prawdopodobnie używają Państwo przeglądarki internetowej, która nie jest obsługiwana. W tym przypadku najlepiej jest spróbować innej przeglądarki. Polecamy na przykład przeglądarkę Google Chrome lub Firefox.

Co Google for Jobs oznacza dla pracodawców?

Google for Jobs oferuje ogromny potencjał dla pracodawców. Dzięki swojemu bezkonkurencyjnemu zasięgowi, może potencjalnie dotrzeć do ogromnej liczby osób poszukujących pracy. Przy ponad 72% wszystkich wyszukiwań pracy zaczyna się w Google, potencjalnych kandydatów można spotkać dokładnie tam, gdzie się tego spodziewają. Można również oczekiwać, że wyrafinowane algorytmy Google znajdą bardziej odpowiednich i wykwalifikowanych kandydatów.

Jako pracodawca proszę wykorzystać potencjał Google for Jobs

Obecność w Google for Jobs stanie się w przyszłości niezbędna. Ponieważ, tak jak w przypadku wyszukiwania w internecie, "Czego Google nie znajdzie, tego nie ma". Jest już rozpoznawalnym trendem, że coraz więcej osób szuka ofert pracy bezpośrednio w Google. Oczywiście daje się to odczuć również na uznanych portalach pracy, które notują obecnie mniejszą liczbę odwiedzających i wspólnie składają skargi.

Pierwszym krokiem jest więc zadbanie o to, aby ogłoszenia o pracę Państwa firmy znalazły się w indeksie Google.

Poprawić pozycjonowanie w Google for Jobs

Jeżeli ogłoszenia o pracę można w zasadzie znaleźć w Google, to jest to już ważny krok we właściwym kierunku. Podobnie jak w przypadku normalnego wyszukiwania w sieci, należy jednak zawsze pracować nad pozycjonowaniem ogłoszeń o pracę. W przeciwnym razie może się szybko okazać, że konkurent jest lepiej pozycjonowany i tym samym dostaje również lepszych kandydatów. Poprzez ciągłą optymalizację Państwa ofert pracy, szczególnie pod kątem Google for Jobs, mogą Państwo zapewnić sobie jedną z czołowych pozycji.

Obecnie nie jest jeszcze możliwe wykupienie lepszej pozycji w Google for Jobs, jak to jest znane np. z Google Web Search lub Google Shopping. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będzie to możliwe również w przypadku Google for Jobs.

Co Google for Jobs oznacza dla pracowników?

Google od dawna dąży do tego, aby jak najszybciej udostępnić użytkownikom najbardziej istotne informacje. Widać to po tym, że informacje o połączeniach lotniczych, przepisy kulinarne lub artykuły informacyjne są wyświetlane bezpośrednio w wynikach wyszukiwania - często bez konieczności opuszczania wyszukiwarki.

Tak więc Google for Jobs jest konsekwentnym krokiem, aby możliwie szybko pokazać pracownikom, którzy szukają pracy, najbardziej odpowiednie stanowisko. Oznacza to, że przeszukiwanie najróżniejszych portali z ofertami pracy będzie w przyszłości należało do przeszłości.

W jaki sposób moje oferty pracy trafiają do Google for Jobs?

Istnieją trzy sposoby, aby Państwa ogłoszenie o pracę znalazło się w indeksie Google:

 1. Adaptacja własnej strony internetowej
  Tutaj znajdą Państwo instrukcje, jak skonfigurować Google for Jobs z informacjami o wymaganiach technicznych, jak również o możliwych pułapkach.

 2. Pozycjonowanie przez portale pracy
  Niektóre portale pracy oferują równoległe pozycjonowanie w Google for Jobs. Wadą tego jest to, że odbywa się to automatycznie i dlatego wyniki nie są optymalne. Poza tym nie mają Państwo możliwości zoptymalizowania Państwa ogłoszenia o pracę specjalnie dla Google.

 3. Korzystanie z wyspecjalizowanego rozwiązania Google for Jobs, takiego jak SEO for Jobs
  Dzięki specjalizacji wyłącznie w Google for Jobs, możliwe jest zapisanie wszystkich istotnych informacji, np. również logo firmy, a tym samym uzyskanie najlepszych efektów z ogłoszenia o pracę. Jest to możliwe za pomocą intuicyjnego interfejsu i bez jakiejkolwiek ingerencji na stronie internetowej.

Wniosek

Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej Google for Jobs, zebrać własne doświadczenia z tą największą na świecie giełdą pracy i włączyć ją do Państwa procesu rekrutacji.

Jeśli chcieliby Państwo bardziej zagłębić się w temat, to podsumowaliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat Google for Jobs.

Autor: Zespół redakcyjny SEO for Jobs
Opublikowany na 26.09.2019
Aktualizowane na 06.08.2021
Inne artykuły ...
Czy chcą Państwo wypróbować Google for Jobs? Proszę założyć teraz bezpłatne konto.

Konsultacja bez zobowiązań

Chętnie służymy Państwu radą i pomocą, aby zamieścić Państwa ogłoszenia o pracę w Google for Jobs i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej porady już teraz. Chętnie też do Państwa oddzwonimy - wystarczy napisać do nas krótką wiadomość.
Żądanie oddzwonienia
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

To zadziałało

Odezwiemy się do Państwa nie później niż na adres . Jeśli jest to pilne, można się z nami skontaktować pod adresem +49 40 874 081 43 osiągalny.

Proszę się bezpłatnie zarejestrować

Proszę założyć teraz bezpłatne konto i stworzyć swoje pierwsze ogłoszenie o pracę bez zobowiązań.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej konsultacji już teraz.
Proszę się bezpłatnie zarejestrować
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Kontrola bezpłatna

Proszę sprawdzić w ciągu kilku sekund, czy Państwa ogłoszenia o pracę są gotowe dla Google for Jobs.

Gratulacje. Już teraz są Państwo doskonale przygotowani do Google for Jobs.
Sprawdź teraz
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Wynik testu

Podgląd jest załadowany ...
Pokaż wynik
Dostępność
Dobry początek. Państwa ogłoszenie o pracę jest łatwo dostępne z czasem ładowania sek.
Dostępność
Proszę sprawdzić link , ponieważ nie jest on dostępny.
Treść czytelna
Fundament został stworzony. Treść ogłoszenia o pracę można odczytać maszynowo.
Treść czytelna
Niestety, ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy treść jest czytelna.
Gotowi na Google for Jobs
Gratulacje - dane schematu ogłoszenia o pracę są dostępne. Dzięki temu Google for Jobs może zamieścić ogłoszenie o pracę.
Gotowi na Google for Jobs
Państwa ogłoszenie o pracę nie jest jeszcze gotowe na Google for Jobs. Przygotuj się teraz
Gotowi na Google for Jobs
Ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy istnieją pasujące dane schematu.
Osoby poszukujące pracy do dyspozycji
Dobry początek. Ogłoszenia o pracę dla "" są aktywnie wyszukiwane przez zainteresowanych w Google for Jobs.
Możliwa publikacja
W dziale "" mogą Państwo publikować ogłoszenia o pracę.
Zarejestruj się teraz
Proszę teraz założyć konto i otrzymać 10% zniżki na wszystkie pakiety. W ten sposób mogą Państwo w pełni wykorzystać potencjał Google for Jobs.
' back
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.
Bezpłatny profil pracodawcy
Proszę teraz bez zobowiązań i bezpłat nie założyć swój profil pracodawcy.
Idź do