Emojis jako wsparcie emocjonalne w ogłoszeniach o pracę

Emojis w ogłoszeniach o pracę? Czy to w ogóle możliwe? I jak potencjalni kandydaci reagują na tego rodzaju komunikację?

Emojis stanowią w dzisiejszych czasach dużą część naszej komunikacji. Czy to WhatsApp, Facebook czy Instagram. Prawie żadne zdanie nie jest publikowane lub pisane bez dodania odpowiedniego emotikona na końcu, aby wyrazić nastrój tekstu.

W poniższym artykule zespół SEO for Jobs sprawdził, jakie korzyści emojis mogą reprezentować w pozyskiwaniu kandydatów i w którym momencie zbyt duża ilość emotikonów prowadzi do nieprofesjonalizmu. Do tej pory u większości oferentów nie można było dodawać emojis do ogłoszeń o pracę, ale w przypadku Google for Jobs jest inaczej, jeżeli wybrali Państwo SEO for Jobs jako swojego dostawcę.

Co to są emojis?

Oczywiście pierwszym pytaniem, na które należy odpowiedzieć jest: Czym są emojis i jakie są ich zastosowania? Emojis to małe elementy obrazkowe, zazwyczaj w formie emocjonalnie nacechowanych twarzy, które można dodać do tekstu lub wiadomości. W międzyczasie jednak nie są to już tylko uśmiechnięte emotikony, ale także np. zwierzęta, przedmioty i inne małe obrazki, które ożywiają tekst.

Jakie są zalety emojis?

Przekaz nadawcy jest emocjonalnie wspierany przez małe obrazki, które mają przede wszystkim przekazać emocje i nastrój tekstu. Poprzez elementy wizerunkowe adresat otrzymuje bezpośrednie wrażenie kierunku, w jakim powinien podążać przekaz. Ponadto emojis są często wykorzystywane do przejrzystej strukturyzacji tekstów. Małe elementy kolorystyczne, które wyróżniają się z tekstu, sprawiają, że akapity są znacznie łatwiejsze do rozpoznania. Oczywiście, ogłoszenia o pracę nie przekazują oodli różnych emocji, ale uśmiechnięte lub radosne emotikony mogą pozostawić sympatyczne wrażenie (np. 🤗). W Google for Jobs jest niewiele możliwości projektowania, co sprawia, że emojis są dobrym sposobem na wizualne uatrakcyjnienie ogłoszeń o pracę. I jak już wspomniano, oprócz emoji twarzy można wstawiać również obiekty. Firmy mogą to wykorzystać, aby ożywić swoje ogłoszenia o pracę i sprecyzować opisywany obszar działalności (np. można użyć tego emoji 🌍, jeśli firma chce się uczynić rozpoznawalną jako międzynarodowa). Emojis wyróżniają się bezpośrednio i w ten sposób wyróżniają ogłoszenie o pracę od konkurencji. Kolejną zaletą, szczególnie w przypadku Google for Jobs, jest to, że szczególnie młodzi ludzie, którzy są zaznajomieni z mediami społecznościowymi, a więc również z użyciem emojis, rozpoczynają swoje poszukiwania pracy w Google. Firmy mogą więc wykorzystać to, aby przyciągnąć uwagę takich osób i za pomocą emojis skierować się do młodych kandydatów.

Należy jednak zachować ostrożność przy stosowaniu emojis, szczególnie w ogłoszeniach o pracę. Kilka dobrze rozmieszczonych elementów graficznych może przyciągnąć uwagę kandydata. Ale jeśli połączy się zbyt wiele emojis, tekst może równie szybko wydać się nieczytelny i nieprofesjonalny.

Tutaj mogą Państwo zobaczyć dwa przykłady identycznego ogłoszenia o pracę. Jeden bez i jeden z emojis:

Stellenanzeigen mit Emojis können die Aufmerksamkeit von Bewerbern erhöhen.
Stellenanzeigen mit Emojis können die Aufmerksamkeit von Bewerbern erhöhen.

Jak można wykorzystać emojis?


W widoku listy w Google for Jobs, emojis mogą pomóc ogłoszeniu o pracę bezpośrednio przyciągnąć więcej uwagi i tym samym wyróżnić się na tle konkurencji. Można to osiągnąć np. za pomocą emoji 🔥 lub 🛑. Różne emojis wyliczenia mogą być również bardzo przydatne, ponieważ w przeciwnym razie w Google for Jobs jest niewiele lub nie ma żadnych kreatywnych możliwości wyświetlania wyliczeń lub grup. Do tego celu można wykorzystać emojis takie jak ✔️ i ✅.

Jak można dodać emojis do mojego ogłoszenia o pracę?

Jeżeli wybrali Państwo SEO for Jobs jako swojego usługodawcę, mogą Państwo dodać emojis do swoich ogłoszeń o pracę, które następnie pojawią się w Google for Jobs.

Może to nastąpić na dwa następujące sposoby:

  1. Jeżeli pracuje Pan z komputera stacjonarnego, może Pan po prostu skopiować emojis np. z Google i wkleić je do narzędzia SEO for Jobs.

  2. Jeżeli pracuje Pan z urządzenia mobilnego, jak np. telefon komórkowy lub tablet, emojis są zazwyczaj zintegrowane z klawiaturą, którą może Pan po prostu wybrać.

Tutaj znajdą Państwo listę często używanych i przydatnych emojis, które mogą Państwo po prostu skopiować:

🔥 🛑 ✅ ✔️ 😊 😄 😘 😁 👌 💬 👏 🤝 ❤️ 🎓 📧

Wniosek

Dzięki SEO for Jobs mogą Państwo teraz wesprzeć swoje ogłoszenia o pracę w Google for Jobs za pomocą emojis, dzięki czemu Państwa teksty staną się bardziej żywe i osobiste. Emojis oferuje wiele zalet, dzięki którym Państwa ogłoszenie o pracę wyróżni się na tle konkurencji i przyciągnie uwagę kandydatów. Odpowiednio dodane elementy wizerunkowe mogą wzmocnić ogłoszenie i pomóc przyciągnąć więcej kandydatów.

Autor: Zespół redakcyjny SEO for Jobs
Opublikowany na 15.09.2021
Aktualizowane na 15.09.2021
Inne artykuły ...
Czy chcą Państwo wypróbować Google for Jobs? Proszę założyć teraz bezpłatne konto.

Konsultacja bez zobowiązań

Chętnie służymy Państwu radą i pomocą, aby zamieścić Państwa ogłoszenia o pracę w Google for Jobs i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej porady już teraz. Chętnie też do Państwa oddzwonimy - wystarczy napisać do nas krótką wiadomość.
Żądanie oddzwonienia
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

To zadziałało

Odezwiemy się do Państwa nie później niż na adres . Jeśli jest to pilne, można się z nami skontaktować pod adresem +49 40 228 161 329 osiągalny.

Proszę się bezpłatnie zarejestrować

Proszę założyć teraz bezpłatne konto i stworzyć swoje pierwsze ogłoszenie o pracę bez zobowiązań.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej konsultacji już teraz.
Proszę się bezpłatnie zarejestrować
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Kontrola bezpłatna

Proszę sprawdzić w ciągu kilku sekund, czy Państwa ogłoszenia o pracę są gotowe dla Google for Jobs.

Gratulacje. Już teraz są Państwo doskonale przygotowani do Google for Jobs.
Sprawdź teraz
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Wynik testu

Podgląd jest załadowany ...
Pokaż wynik
Dostępność
Dobry początek. Państwa ogłoszenie o pracę jest łatwo dostępne z czasem ładowania sek.
Dostępność
Proszę sprawdzić link , ponieważ nie jest on dostępny.
Treść czytelna
Fundament został stworzony. Treść ogłoszenia o pracę można odczytać maszynowo.
Treść czytelna
Niestety, ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy treść jest czytelna.
Gotowi na Google for Jobs
Gratulacje - dane schematu ogłoszenia o pracę są dostępne. Dzięki temu Google for Jobs może zamieścić ogłoszenie o pracę.
Gotowi na Google for Jobs
Państwa ogłoszenie o pracę nie jest jeszcze gotowe na Google for Jobs. Przygotuj się teraz
Gotowi na Google for Jobs
Ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy istnieją pasujące dane schematu.
Osoby poszukujące pracy do dyspozycji
Dobry początek. Ogłoszenia o pracę dla "" są aktywnie wyszukiwane przez zainteresowanych w Google for Jobs.
Możliwa publikacja
W dziale "" mogą Państwo publikować ogłoszenia o pracę.
Zarejestruj się teraz
Proszę teraz założyć konto i otrzymać 10% zniżki na wszystkie pakiety. W ten sposób mogą Państwo w pełni wykorzystać potencjał Google for Jobs.
' back
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.
Bezpłatny profil pracodawcy
Proszę teraz bez zobowiązań i bezpłat nie założyć swój profil pracodawcy.
Dalej ...