Czy Google for Jobs działa dla osób ubiegających się o pracę?

Google for Jobs to nowa największa na świecie giełda pracy, która jest już dostępna w Polska.

Google for Jobs nie jest jednak nową giełdą pracy, jak mogłoby się wydawać. Zamiast tego wykorzystuje różne algorytmy, aby na podstawie zapytań z wyszukiwarki Google pojawiały się pasujące ogłoszenia o pracę. Mogą one zostać umieszczone przez firmy za pośrednictwem usługodawców, takich jak SEO for Jobs, bezpośrednio w Google for Jobs lub zsynchronizowane przez portale kariery i pracy.

Ale co dokładnie Google for Jobs robi dla kandydatów?

Jakie korzyści przynosi Google for Jobs kandydatom?

Podczas poszukiwania idealnej pracy, około 75% wszystkich kandydatów zaczyna od wyszukiwarki Google.

Dlatego Google umożliwiło, że w zależności od zapytania w wynikach wyszukiwania wyświetlane są bezpośrednio pasujące ogłoszenia o pracę. Kandydat może w ten sposób uzyskać dostęp do wielu odpowiednich ofert pracy za pomocą tylko jednego wyszukiwania w Google.

Wszystkie zalety dla wnioskodawców podsumowane tutaj:

  • Oszczędność czasu

  • Jedno centralne miejsce dla różnych ogłoszeń o pracy

  • Dopasowanie ogłoszeń o pracę poprzez ocenę zachowania podczas wyszukiwania

  • Link do portali oceniających pracodawców

  • Ograniczenie ofert pracy poprzez opcje filtrowania

  • Korzystanie jest całkowicie bezpłatne

  • Nie jest koniecznarejestracja na portalach pracy

  • Możliwość Google Alert i zapisywania ogłoszeń o pracę


Kandydaci nie muszą już przeklikiwać się przez niekończące się portale pracy, dopóki nie znajdą odpowiedniego i pasującego ogłoszenia o pracę. Ogłoszenia o pracę są wyświetlane centralnie i kompaktowo dla kandydata. Poszukiwanie pracy w Internecie może być często bardzo żmudne, jeśli chodzi o znalezienie dobrej oferty pracy i odpowiednich alternatyw. Dzięki Google for Jobs to się skończyło. Ogłoszenia o pracę są wyświetlane, według słów wyszukiwania, centralnie i od różnych oferentów. Dzięki algorytmowi Google nie muszą już Państwo skakać od agencji pracy do agencji pracy i mieć najbardziej odpowiednie oferty pracy na górze.

Za pomocą tego algorytmu Google może analizować i oceniać zachowania w wyszukiwarce. W ten sposób filtruje on najbardziej odpowiednie oferty pracy dla danego kandydata.

Poza tym Google może poprzez różne zapytania zorientować się, gdzie leżą zainteresowania szukającego i wtedy nawet sugeruje oferty pracy, które nie były wyraźnie poszukiwane, ale które mogą dotyczyć zainteresowań kandydata.

Równie korzystna dla osób poszukujących pracy jest wysoka orientacja Google na użytkownika. W przypadku wielu ogłoszeń o pracę można bezpośrednio wejść na portale oceniające pracodawców, co już daje kandydatowi szczegółowy wgląd w kulturę przedsiębiorstwa.

Google Jobs zeigt zu vielen Arbeitgebern Bewertungen an. Das hilft bei der Auswahl.
Google Jobs zeigt zu vielen Arbeitgebern Bewertungen an. Das hilft bei der Auswahl.

Jak w przypadku prawie każdego wyszukiwania w Google, istnieją możliwości podania konkretnych informacji w celu przefiltrowania wyników wyszukiwania. Na przykład mogą Państwo określić pożądaną lokalizację, rodzaj pracy (czy pełny etat, niepełny etat, staż, itp.) lub pożądanych pracodawców. Następnie Google odpowiednio dobiera właściwe ogłoszenia o pracę.

Jeśli posiadają Państwo konto Google, możliwe jest również otrzymywanie powiadomień (Google Alert) o nowych ogłoszeniach o pracę oraz ich zapisywanie.

Rejestracja na innych portalach pracy nie jest więc już prawie konieczna.


Czy Google for Jobs to koniec klasycznych portali pracy?

Jak wspomniano powyżej, ponad trzy czwarte wszystkich poszukiwań pracy rozpoczyna się w Google. Dzięki nowemu narzędziu "Google for Jobs" wyszukiwarkowy gigant zyskuje jeszcze większą popularność i spycha swoich konkurentów na dalszy plan.

Google for Jobs okazuje się być wschodzącym liderem w dziedzinie reklamy pracy, ale z korzyścią dla agencji pracy. Są oni dostawcami dla Google, że tak powiem. Dzięki współpracy z portalami pracy Google ma możliwość synchronizacji ogłoszeń o pracę i tym samym rozszerzenia zasięgu Google for Jobs. Niektóre agencje pracy już współpracują z Google for Jobs. Może to przynieść wiele korzyści dla nowoczesnej rekrutacji i być korzystne dla platform. Ponadto istnieją usługodawcy, jak np. SEO for Jobs, u których mogą Państwo umieścić swoje ogłoszenia o pracę w Google for Jobs, jeżeli synchronizacja z własną stroną firmową nie działa. To stawia duże portale pracy w trudnej sytuacji. Portale tracą na wartości w związku z nowym rozwojem Google, ale mogą być nadal niezbędne w optymalnym poszukiwaniu pracy.


Wniosek: Jaką wartość dodaną ma Google for Jobs dla kandydatów?

Podsumowując, Google stanowi znaczącą korzyść dla wnioskodawców. Poszukiwanie ogłoszeń o pracę jest uproszczone, scentralizowane i można to zrobić bez poświęcania dużej ilości czasu. Z drugiej strony nie jest oczywiście możliwe, aby Google wyświetliło wszystkie dostępne na rynku oferty pracy, dlatego też w niektórych przypadkach wskazane byłoby również skorzystanie z innych portali z ofertami pracy. Należy również zwrócić uwagę na to, że poprzez synchronizację portali kariery z Google for Jobs, nie wszystkie informacje są przejmowane. Na przykład, wszystkie grafiki zostają usunięte i większość formatowania zostaje utracona. W związku z tym nie zawsze są przekazywane wszystkie ważne dla kandydata informacje. Powodem tego jest to, że przesyłanie odbywa się zazwyczaj całkowicie automatycznie - chociaż konieczne byłoby stworzenie zoptymalizowanej pod kątem Google wersji ogłoszenia o pracę. Ci, którzy stawiają na takie zoptymalizowane ogłoszenia o pracę, mogą zwrócić się do usługodawców, takich jak SEO for Jobs, którzy pomogą im w jak najlepszym zaprojektowaniu ich ogłoszeń o pracę. Jednak dzięki algorytmicznemu kierowaniu użytkowników Google dba o to, aby najbardziej odpowiednie i trafne oferty pracy były zawsze wyświetlane na górze paska. Ponadto Google for Jobs zwiększa swoją atrakcyjność, ponieważ jest całkowicie darmowy dla kandydatów i można z niego korzystać bez żadnej rejestracji, ani w Google, ani w innych serwisach pracy.

Wyszukiwanie w Google for Jobs jest bardzo ukierunkowane na cel i dzięki zróżnicowanym opcjom filtrowania elastyczne dla każdego kandydata. Ponadto, patrząc w przyszłość, można powiedzieć, że firmy, które nie są reprezentowane w Google for Jobs, prawdopodobnie nie będą w ogóle znajdowane przez kandydatów.

Autor: Zespół redakcyjny SEO for Jobs
Opublikowany na 09.10.2020
Aktualizowane na 21.06.2021
Inne artykuły ...
Czy chcą Państwo wypróbować Google for Jobs? Proszę założyć teraz bezpłatne konto.

Konsultacja bez zobowiązań

Chętnie służymy Państwu radą i pomocą, aby zamieścić Państwa ogłoszenia o pracę w Google for Jobs i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Patrick Schmidt
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej porady już teraz. Chętnie też do Państwa oddzwonimy - wystarczy napisać do nas krótką wiadomość.
Żądanie oddzwonienia
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

To zadziałało

Odezwiemy się do Państwa nie później niż na adres . Jeśli jest to pilne, można się z nami skontaktować pod adresem +1 (805) 3247981 osiągalny.

Proszę się bezpłatnie zarejestrować

Proszę założyć teraz bezpłatne konto i stworzyć swoje pierwsze ogłoszenie o pracę bez zobowiązań.

Patrick Schmidt
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej konsultacji już teraz.
Proszę się bezpłatnie zarejestrować
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Kontrola bezpłatna

Proszę sprawdzić w ciągu kilku sekund, czy Państwa ogłoszenia o pracę są gotowe dla Google for Jobs.

Gratulacje. Już teraz są Państwo doskonale przygotowani do Google for Jobs.
Sprawdź teraz
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Wynik testu

Podgląd jest załadowany ...
Pokaż wynik
Dostępność
Dobry początek. Państwa ogłoszenie o pracę jest łatwo dostępne z czasem ładowania sek.
Dostępność
Proszę sprawdzić link , ponieważ nie jest on dostępny.
Treść czytelna
Fundament został stworzony. Treść ogłoszenia o pracę można odczytać maszynowo.
Treść czytelna
Niestety, ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy treść jest czytelna.
Gotowi na Google for Jobs
Gratulacje - dane schematu ogłoszenia o pracę są dostępne. Dzięki temu Google for Jobs może zamieścić ogłoszenie o pracę.
Gotowi na Google for Jobs
Państwa ogłoszenie o pracę nie jest jeszcze gotowe na Google for Jobs. Przygotuj się teraz
Gotowi na Google for Jobs
Ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy istnieją pasujące dane schematu.
Osoby poszukujące pracy do dyspozycji
Dobry początek. Ogłoszenia o pracę dla "" są aktywnie wyszukiwane przez zainteresowanych w Google for Jobs.
Możliwa publikacja
W dziale "" mogą Państwo publikować ogłoszenia o pracę.
Zarejestruj się teraz
Proszę teraz założyć konto i otrzymać 10% zniżki na wszystkie pakiety. W ten sposób mogą Państwo w pełni wykorzystać potencjał Google for Jobs.
' back
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.
Bezpłatny profil pracodawcy
Proszę teraz bez zobowiązań i bezpłat nie założyć swój profil pracodawcy.
Dalej ...