SEO for Jobs: Brakujący interfejs dla Google for Jobs

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z Google for Jobs i próbował opublikować tam ogłoszenie o pracę, wie, jak czasochłonne może to być. Dla laika bez wykształcenia informatycznego staje się to szybko zadaniem nie do rozwiązania. Podstawowym wymogiem dla publikacji jest to, aby strona spełniała wymagania Google. Zazwyczaj tak nie jest, ale można to sprawdzić za pomocą narzędzi testowych.

A przecież to może być takie proste: Za pomocą formularza online wpłaca się niezbędne informacje, takie jak logo, nazwa stanowiska i opis. Po przesłaniu, oferta pracy jest publikowana bezpośrednio w Google for Jobs - dokładnie tak, jak obiecuje to rozwiązanie programowe SEO for Jobs.

Tło

W wyszukiwarce Google istnieje bardzo niewiele możliwości bezpośredniego wysyłania informacji do Google. Google my Business jest jednym z wyjątków. Tam mogą Państwo wprowadzić informacje o swoim lokalnym biznesie i wysłać je do Google. Nie jest to jednak możliwe w przypadku Google for Jobs - tutaj stosowany jest taki sam mechanizm jak w przypadku zwykłych stron internetowych: Crawling i indeksowanie. Google stale przeszukuje internet w poszukiwaniu nowości i włącza je do indeksu. W wynikach wyszukiwania może być wyświetlane tylko to, co znajduje się w indeksie Google. Dotyczy to również wyników w Google for Jobs - w przeciwieństwie do normalnych stron internetowych, w przypadku ogłoszeń o pracy muszą być jednak spełnione dodatkowe warunki. Na przykład, aby powiedzieć Google, że jest to ogłoszenie o pracę, muszą być zapisane prawidłowe dane schema - niewidoczne dla normalnego gościa.

Szybko staje się jasne, że użycie programisty jest tutaj konieczne lub że należy zastosować specjalistyczne rozwiązania.

Maska wejściowa dla Google for Jobs

Jednym z takich rozwiązań, opracowanym specjalnie dla Google for Jobs, jest SEO for Jobs:

"Nowe technologie mogą być bardzo potężne i wywrócić całe branże do góry nogami. Jednocześnie są one często skomplikowane i trudno dostępne dla ogółu społeczeństwa. Dzięki SEO for Jobs sprawiamy, że serwis pracy Google jest łatwy w użyciu dla każdego, nawet bez dużego budżetu", mówi Patrick Schmidt, założyciel SEO for Jobs.

Pomysł jest bardzo prosty: Jak wiadomo z konwencjonalnych internetowych serwisów ogłoszeniowych, ogłoszenia o pracę mają być umieszczane w Google for Jobs poprzez maskę wejściową. To jest właśnie to, co SEO for Jobs wniosło na rynek jako pierwszy niemiecki oferent. Poprzez dostęp online, firmy mogą umieszczać ogłoszenia o pracę w Google for Jobs - bez żadnych zmian na stronie internetowej.

To, co dla użytkownika wygląda prosto, pod maską jest skomplikowane. Dostawca przesyła ogłoszenia o pracę do Google i dba o to, aby zostały one zaindeksowane. Dba się również o podlinkowanie logo firmy i przekierowanie potencjalnych kandydatów na stronę internetową firmy.

Über einen Online Editor lassen sich Stellenanzeigen bei Google for Jobs veröffentlichen. Dies ist von Haus aus nicht möglich sondern bedarf normalerweise eine Anpassung der eigenen Webseite.
Über einen Online Editor lassen sich Stellenanzeigen bei Google for Jobs veröffentlichen. Dies ist von Haus aus nicht möglich sondern bedarf normalerweise eine Anpassung der eigenen Webseite.

Jeden krok dalej

Niektóre portale pracy, takie jak Xing lub LinkedIn mają również zintegrowane interfejsy do Google for Jobs. Jeżeli ogłoszenie o pracę zostanie tam zamieszczone, to automatycznie zostanie ono opublikowane również w Google for Jobs.

"Ale to jest właśnie problem" mówi Schmidt, "w większości przypadków informacje dla Google są generowane automatycznie, co potem uwidacznia się np. w nieprawidłowym formatowaniu."

Mówi on również, że optymalizacja specjalnie dla Google w celu poprawy pozycji w rankingu jest praktycznie niemożliwa. Z jednej strony ma to bardzo prosty powód, że nie można przechowywać oddzielnych informacji dla Google, a z drugiej strony tych informacji dla optymalizacji po prostu brakuje.

Oprogramowanie z Hamburga oferuje dla zaawansowanych użytkowników również funkcje do analizy i optymalizacji ogłoszeń o pracę w Google. Wywołania i słowa kluczowe są w przejrzysty sposób zapisywane na koncie i mogą być wykorzystywane do ciągłej poprawy rankingu - ponieważ tak jak w przypadku normalnego wyszukiwania w sieci, najpierw trzeba wypracować dobre pozycjonowanie.

Wniosek

SEO for Jobs to opcja, na którą natkną się Państwo wcześniej czy później, jeśli chodzi o Google for Jobs. O tym, czy jest to właściwe dopasowanie, czy nie, należy decydować w każdym przypadku indywidualnie. Poprzez wolny dostęp, każdy może wyrobić sobie zdanie na temat systemu.

Czy chcą Państwo wypróbować Google for Jobs? Proszę założyć teraz bezpłatne konto.

Konsultacja bez zobowiązań

Chętnie służymy Państwu radą i pomocą, aby zamieścić Państwa ogłoszenia o pracę w Google for Jobs i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej porady już teraz. Chętnie też do Państwa oddzwonimy - wystarczy napisać do nas krótką wiadomość.
Żądanie oddzwonienia
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

To zadziałało

Odezwiemy się do Państwa nie później niż na adres . Jeśli jest to pilne, można się z nami skontaktować pod adresem +49 40 874 081 43 osiągalny.

Proszę się bezpłatnie zarejestrować

Proszę założyć teraz bezpłatne konto i stworzyć swoje pierwsze ogłoszenie o pracę bez zobowiązań.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej konsultacji już teraz.
Proszę się bezpłatnie zarejestrować
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Kontrola bezpłatna

Proszę sprawdzić w ciągu kilku sekund, czy Państwa ogłoszenia o pracę są gotowe dla Google for Jobs.

Gratulacje. Już teraz są Państwo doskonale przygotowani do Google for Jobs.
Sprawdź teraz
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Wynik testu

Podgląd jest załadowany ...
Pokaż wynik
Dostępność
Dobry początek. Państwa ogłoszenie o pracę jest łatwo dostępne z czasem ładowania sek.
Dostępność
Proszę sprawdzić link , ponieważ nie jest on dostępny.
Treść czytelna
Fundament został stworzony. Treść ogłoszenia o pracę można odczytać maszynowo.
Treść czytelna
Niestety, ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy treść jest czytelna.
Gotowi na Google for Jobs
Gratulacje - dane schematu ogłoszenia o pracę są dostępne. Dzięki temu Google for Jobs może zamieścić ogłoszenie o pracę.
Gotowi na Google for Jobs
Państwa ogłoszenie o pracę nie jest jeszcze gotowe na Google for Jobs. Przygotuj się teraz
Gotowi na Google for Jobs
Ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy istnieją pasujące dane schematu.
Osoby poszukujące pracy do dyspozycji
Dobry początek. Ogłoszenia o pracę dla "" są aktywnie wyszukiwane przez zainteresowanych w Google for Jobs.
Możliwa publikacja
W dziale "" mogą Państwo publikować ogłoszenia o pracę.
Zarejestruj się teraz
Proszę teraz założyć konto i otrzymać 10% zniżki na wszystkie pakiety. W ten sposób mogą Państwo w pełni wykorzystać potencjał Google for Jobs.
' back
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.
Bezpłatny profil pracodawcy
Proszę teraz bez zobowiązań i bezpłat nie założyć swój profil pracodawcy.
Idź do