FAQ

Czym jest Google for Jobs?

Google for Jobs jest rozszerzeniem normalnego wyszukiwania Google, które specjalizuje się w wyszukiwaniu ofert pracy. Jest on wyświetlany, gdy Google rozpozna, że zapytanie jest poszukiwaniem pracy. Szczegółowe wprowadzenie do Google for Jobs znajdą Państwo tutaj.

Jak mogę uzyskać dostęp do Google for Jobs?

Do Google for Jobs nie można wejść bezpośrednio. Google rozpoznaje, że zapytanie jest poszukiwaniem pracy i w normalnym wyszukiwaniu wyświetla pole Google Jobs. Za pomocą poniższych prostych instrukcji może Pan wymusić wyświetlanie Google for Jobs:

 • Uruchomić przeglądarkę

 • Proszę otworzyć www. google.pl

 • Proszę wyszukać "jobs near me" (lub alternatywnie, na przykład, "project management job").

 • Proszę przewinąć trochę w dół, aż na stronie wyników wyszukiwania pojawi się niebieskie pole Google z propozycjami pracy

 • Proszę kliknąć na "Praca

 • Otworzy się wtedy Google for Jobs

Co Google for Jobs robi dla mnie?

Google jest największą wyszukiwarką na świecie. Każdego dnia miliony ludzi szukają w Google ofert pracy. 72% poszukiwań pracy zaczyna się od Google

Byłoby więc zaniedbaniem nie wykorzystać zasięgu Google do przedstawienia Państwa ofert pracy potencjalnym kandydatom.

Proszę przygotować swoje oferty pracy do Google for Jobs już teraz.

Kiedy Google for Jobs jest dostępne w Polska?

Usługa jest dostępna w Polska od - i zdążyła się już zadomowić w licznych krajach sąsiednich ( zobacz oficjalną listę Google). Lista ta stale się powiększa i inne kraje europejskie, takie jak Hiszpania i Wielka Brytania, już korzystają z tej usługi.

Dlaczego Google for Jobs jest lepsze niż serwisy ogłoszeniowe?

Zdecydowana większość agencji pracy pobiera horrendalne opłaty za ogłoszenie. Są one uzasadnione, ponieważ portale pracy mają wiele tysięcy odwiedzających dziennie.

Google ma jednak miliony odwiedzających dziennie i udostępnia Google for Jobs bezpłatnie. Za techniczne przygotowanie Państwa ogłoszeń o pracę dla Google for Jobs pobieramy tylko uczciwą cenę.

Można więc przewidzieć, że tradycyjne agencje pracy stracą na znaczeniu. Czy też nadal używa Pan map miasta do nawigacji?

Czy Google for Jobs kosztuje?

Google jest wyszukiwarką i postawiło sobie za cel, aby wszystko można było przeszukiwać. Włączenie do indeksu Google nie kosztuje. Ponoszone są tu tylko wydatki na techniczne przygotowanie i udostępnienie przez nasz serwis.

Jak moje ogłoszenia o pracę trafiają do Google?

Magicznym słowem jest tutaj"dane strukturalne". Są to fragmenty kodu, które są niewidoczne dla użytkownika, zawierają ogłoszenia o pracę w ustrukturyzowanej formie i są zgodne ze specyfikacją techniczną Google. Google przeszukuje strony internetowe w poszukiwaniu danych strukturalnych i wykorzystuje je do wyświetlania ofert pracy w Google for Jobs.

Dzięki naszej usłudze mogą Państwo łatwo przygotować ogłoszenia o pracę dla Google for Jobs. Nie jest konieczny dostęp ani adaptacja strony internetowej.

Czy moja strona musi być dostosowana do Google for Jobs?

Jeżeli chcą Państwo sami wdrożyć Google for Jobs, konieczne jest dostosowanie Państwa strony internetowej i jej przeprogramowanie. Proszę spojrzeć na nasze Instrukcje strona internetowa.

Istnieje jednak również możliwość skorzystania z usług zewnętrznych, takich jak SEO for Jobs. SEO for Jobs pracuje nad tym zagadnieniem od czasu wprowadzenia Google for Jobs i stworzyło usługę, która umożliwia bardzo łatwo jest zamieścić oferty pracy w Google for Jobsbez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian na stronie internetowej.

Czy mogę korzystać z Google for Jobs nie posiadając strony internetowej?

Zwykle warunkiem jest, aby oferta pracy została opublikowana na stronie internetowej. Z Rozwiązanie z SEO dla miejsc pracy Możliwe jest również, na przykład, wykorzystanie PDF z ogłoszeniem o pracę. Nie potrzebują więc Państwo strony internetowej.

Dlaczego Google for Jobs nie jest wyświetlane?

Jeśli okienko zadań Google nie jest wyświetlane, może to być spowodowane różnymi przyczynami.

 • Google musi rozpoznać, że chodzi o poszukiwanie pracy. Na przykład, jeśli wpisze Pan w Google "praca w zarządzaniu projektem", powinna pojawić się niebieska ramka Google Job Box.

 • Niestety, Google for Jobs nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Proszę spróbować ponownie wyszukać pracę w Google, korzystając z innej przeglądarki, np. Google Chrome lub Firefox.

 • Google for Jobs może nie być jeszcze dostępne w Państwa kraju. Listę dostępnych krajów znajdą Państwo tutaj: https://developers.google.com/search/docs/data-types/job-posting#region-dostępność

Dlaczego widzę tylko trzy ogłoszenia o pracę?

Google wyświetla tylko niewielki wybór ogłoszeń o pracę na stronie wyników wyszukiwania (skrót SERP: Search Engine Result Pages). Proszę kliknąć na "Jobs", aby uruchomić Google for Jobs i zobaczyć więcej wyników.

Dlaczego moje ogłoszenie o pracę nie pojawia się?

Tablica ofert pracy Google jest tak skonstruowana, że zawsze tworzy regionalne połączenie między szukającymi a ofertami pracy. Jeżeli więc rozpoczynają Państwo poszukiwanie pracy z Hamburga i szukają na przykład "praca programista", zostaną Państwu pokazane tylko oferty pracy w okolicach Hamburga. Poprzez wyraźne wskazanie lokalizacji w wyszukiwaniu, można wyświetlić również oferty pracy z innych lokalizacji. Na przykład, aby otrzymać oferty pracy w Monachium, należałoby wyszukać "software developer job Munich". Ponadto, podobnie jak w przypadku wyszukiwania w Internecie, również ogłoszenia o pracę mogą być zoptymalizowane pod kątem Google for Jobs.

Dlaczego moja praca jest już widoczna w Google for Jobs?

Istnieje kilka powodów, dla których Państwa ogłoszenie o pracę może być już wyświetlane w Google for Jobs.

 • Dane Schema są przechowywane na Państwa stronie internetowej

 • Zamieścili Państwo ogłoszenie o pracę na platformie, która publikuje je również w Google for Jobs

 • Państwa ogłoszenie o pracę zostało przeczytane przez usługodawcę i opublikowane bez Państwa zgody i akceptacji

Jeżeli Państwa ogłoszenie o pracę zostało już umieszczone na liście bez Państwa aktywnej interwencji, należy się temu przyjrzeć. Często informacje są błędne, używane są niewłaściwe logotypy, praca jest źle sformatowana lub praca została już obsadzona. W przypadku Google for Jobs ważne jest, aby zachować kontrolę. W tym celu mogą Państwo skorzystać z wyspecjalizowanych usług, takich jak SEO for Jobs i sami Państwo decydują, jak ma wyglądać Państwa ogłoszenie o pracę.

Czy mogę również zamieścić ogłoszenie w Google for Jobs?

Jednym z głównych źródeł przychodów Google jest sprzedaż powierzchni reklamowej reklamodawcom. Reklamy te są zazwyczaj wyświetlane jako pierwsze wyniki i prowadzą do tego, że są często klikane.

Jednak w Google for Jobs nie można (jeszcze) umieszczać reklam. Wynika to również z faktu, że Google for Jobs jest jeszcze bardzo młodym tematem. Jednak z pewnością jest tylko kwestią czasu, kiedy również tutaj będzie można ogłaszać oferty pracy i pozycjonować się na czołowych miejscach.

Jak mogę zoptymalizować moje ogłoszenia o pracę?

Podobnie jak w przypadku normalnego wyszukiwania w Google, ważne jest, aby w pierwszej kolejności znaleźć się w indeksie Google, tzn. aby Google wiedziało o stronie internetowej lub ogłoszeniu o pracę. Następnie ważne jest, aby zoptymalizować ogłoszenie o pracę (SEO) i wypracować sobie drogę na wyższe pozycje. Najważniejszymi czynnikami w ogłoszeniach o pracę są nazwa stanowiska i właściwa lokalizacja pracy.

Zobacz również nasz artykuł na temat Optymalizacja ogłoszeń o pracę w Google for Jobs.

Jak mogę sprawdzić, ilu kandydatów otrzymuję przez Google for Jobs?

Śledzenie SEO for Jobs nie rejestruje liczby otrzymanych przez Państwa aplikacji, a jedynie liczbę wyświetleń Państwa ogłoszenia o pracę w Google for Jobs. To, kto z potencjalnych kandydatów rzeczywiście się zgłosi, jest poza zasięgiem śledzenia przez SEO for Jobs. Zgłoszenia znajdują się tylko w Państwa systemie, ponieważ w większości przypadków odbywa się to poprzez formularz kontaktowy lub system zarządzania kandydatami.

Mogą Państwo jednak sami sprawdzić, czy kandydaci zgłaszają się poprzez Państwa reklamy w Google. W tym celu może Pan spojrzeć na parametry UTM:

 • utm_campaign: google_jobs_apply

 • utm_source: google_jobs_apply

 • utm_medium: organiczny

Czy chcą Państwo wypróbować Google for Jobs? Proszę założyć teraz bezpłatne konto.

Konsultacja bez zobowiązań

Chętnie służymy Państwu radą i pomocą, aby zamieścić Państwa ogłoszenia o pracę w Google for Jobs i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej porady już teraz. Chętnie też do Państwa oddzwonimy - wystarczy napisać do nas krótką wiadomość.
Żądanie oddzwonienia
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

To zadziałało

Odezwiemy się do Państwa nie później niż na adres . Jeśli jest to pilne, można się z nami skontaktować pod adresem +49 40 874 081 43 osiągalny.

Proszę się bezpłatnie zarejestrować

Proszę założyć teraz bezpłatne konto i stworzyć swoje pierwsze ogłoszenie o pracę bez zobowiązań.

Julia Weber
Google Jobs Expert
Proszę skorzystać z niezobowiązującej konsultacji już teraz.
Proszę się bezpłatnie zarejestrować
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Kontrola bezpłatna

Proszę sprawdzić w ciągu kilku sekund, czy Państwa ogłoszenia o pracę są gotowe dla Google for Jobs.

Gratulacje. Już teraz są Państwo doskonale przygotowani do Google for Jobs.
Sprawdź teraz
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.

Wynik testu

Podgląd jest załadowany ...
Pokaż wynik
Dostępność
Dobry początek. Państwa ogłoszenie o pracę jest łatwo dostępne z czasem ładowania sek.
Dostępność
Proszę sprawdzić link , ponieważ nie jest on dostępny.
Treść czytelna
Fundament został stworzony. Treść ogłoszenia o pracę można odczytać maszynowo.
Treść czytelna
Niestety, ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy treść jest czytelna.
Gotowi na Google for Jobs
Gratulacje - dane schematu ogłoszenia o pracę są dostępne. Dzięki temu Google for Jobs może zamieścić ogłoszenie o pracę.
Gotowi na Google for Jobs
Państwa ogłoszenie o pracę nie jest jeszcze gotowe na Google for Jobs. Przygotuj się teraz
Gotowi na Google for Jobs
Ponieważ link nie jest dostępny, nie mogliśmy sprawdzić, czy istnieją pasujące dane schematu.
Osoby poszukujące pracy do dyspozycji
Dobry początek. Ogłoszenia o pracę dla "" są aktywnie wyszukiwane przez zainteresowanych w Google for Jobs.
Możliwa publikacja
W dziale "" mogą Państwo publikować ogłoszenia o pracę.
Zarejestruj się teraz
Proszę teraz założyć konto i otrzymać 10% zniżki na wszystkie pakiety. W ten sposób mogą Państwo w pełni wykorzystać potencjał Google for Jobs.
' back
Wszystkie dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej.
Bezpłatny profil pracodawcy
Proszę teraz bez zobowiązań i bezpłat nie założyć swój profil pracodawcy.
Idź do